اخبار

نامه بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران به مقام معظم رهبری

خرداد ۱۲, ۱۳۹۷ در ۲۱:۰۶ توسط

نامه بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران به مقام معظم رهبری

نامه بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران به مقام معظم رهبری ،پیرامون اشتغال و عدم استخدام فارغ التحصیلان رشته های محیط زیست.

متن نامه به شرح زیر است:

حضور رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (مدظله العالی)

با اهدای سلام و تحیات

احتراما همانگونه که مستحضرید دولت محترم اقدام به برگزاری پنجمین آزمون استخدامی خود در طی چند ساله گذشته نموده است که این مهم باعث مسرت و دلگرمی به ویژه برای قشر جوان،تحصیل کرده و جویای کار بوده است.اما متاسفانه با وجود آمار بیکاری بسیار بالای دانش آموختگان محیط زیست که بر اساس آمار های رسمی بیشترین درصد بیکاری را در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی به خود اختصاص داده اند،نه تنها فرصت شغلی مناسبی در نظر گرفته نشده است بلکه حتی سازمان های متولی محیط زیست نیز برای  فرصت‌های شغلی کاملاً تخصصی رشته‌هایی غیر محیط زیستی و بعضاً کاملاً نامرتبط را برای این فرصت‌های شغلی در اولویت قرار داده است و به‌طورکلی فارغ‌التحصیلان دارای مدرک کارشناسی محیط زیست را از سبد استخدامی خود حذف کرده است.

رییس محترم سازمان محیط زیست در پاسخ به این نوع استخدام ها گفته اند که «فارغ التحصیلان محیط زیست عمدتاً در حوزه طبیعی تخصص دارند و ما به نیرو‌های متخصص در حوزه انسانی نیاز داشتیم». حال سوال اینجاست که با توجه به چالش‌های جدی در حوزه منابع طبیعی، وضعیت نامطلوب محیط زیست در کشور و حواشی اخیر پیش آمده در خصوص اتهامات جاسوسی به برخی از مسئولان رده بالای این سازمان، استخدام هایی در حوزه انسانی امری صحیح و قابل دفاع است؟ آیا این نوع استخدام‌ها، فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با منابع طبیعی و محیط‌زیست را که از تاثیرگذارترین رشته ها برای حل معضلات جدی و زیست محیطی کشور می‌باشند، دلسرد و این رشته های دانشگاهی را تضعیف و رو به زوال نمی‌برد؟

لذا بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران از حضرتعالی استدعا دارد تا با ورود مستقیم به این موضوع، دستور فرمائید تا در گزینش رشته‌های استخدامی به‌ویژه در سازمان حفاظت از محیط زیست و وزارت آموزش‌وپرورش، شفافیت و بازنگری صورت گرفته و از این طریق حقوق حقه دانش‌آموختگان محیط زیست نیز احیا گردیده و از پایمال شدن حق ایشان ممانعت به عمل آید.

با آرزوی طول عمر و سلامتی برای حضرتعالی.

بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی ومنابع طبیعی دانشگاه تهران

نامه بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران به مقام معظم رهبری

 

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.