۰

اخبار

موضع گیری آیت الله حسینی همدانی امام جمعه کرج در مورد حواشی مراسم روز دانشجو در پردیس

آذر ۲۷, ۱۳۹۶ در ۱۸:۱۶ توسط

سخنان مهم آیت الله حسینی همدانی(نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج) در خصوص حواشی اخیر پیش آمده در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در مراسم یکی از تشکل های پردیس

دانشگاه محل علم و دانش و تقویت بصیرت است و اگر به کسانی که قصد انتقام از مردم را دارند اجازه حضور داده شود تا با بیانات خود سبب انحراف و اختلال در باورهای دانشجویان شوند، سخنان بزرگان را تحریف و اصول مبانی اسلام را زیر سؤال ببرند، لطمات جبران‌ناپذیری به‌نظام و انقلاب و متعاقباً به دانشگاه وارد خواهد شد.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر به نام روز دانشجو در دانشگاه پردیس کشاورزی جلسه‌ای با حضور دانشجویان برگزار شد که قبل از این جلسه به رئیس دانشگاه تذکری مبنی بر اینکه شخص مدعو از حامیان فتنه است و سخنان او همراه با حواشی خواهد بود، داده شد ولی متأسفانه توجهی نشد.

امام جمعه کرج تصریح کرد: به رئیس دانشکده پردیس کشاورزی نسبت به حضور فرد درنظر گرفته شده تذکر داده شد که این شخص مدعو از ایادی فتنه است و سخنانش ساختار شکنانه خواهد بود ولی در جواب پاسخ گرفتیم که، ما مسئولیت کار را تمامأ به عهده می گیریم و اطمینان می دهیم که این شخص حرفی نخواهد زد و دیدید که چه شد و چه چیزهایی بیاین شد.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه مسئولین مذکور یا ساده هستند و یا خود را به خواب زده اند اظهار داشت: به آقایان و رؤسای دانشگاه‌ها عرض میکنم که مردم ما بر سر مسائل اساسی کشور با کسی شوخی ندارند و هرگز اجازه ساختار شکنی‌ را به احدی نخواهند داد.

وی افزود: کسی با بیان سخن مخالف، مخالف نیست ولی اینکار شرایطی دارد، کرسی مناظره بگذارید و به بحث و گفتگو بپردازید نه اینکه در یک سخنرانی یک طرفه، شخص هرچه دلش خواست بگوید و از خطوط قرمز هم عبور کند و جریمه هم نشود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: ما تلاشمان این است که در استان جو آرام باشد ولی عده ای این را نمی فهمند و مسائل را به جاهای دیگری می کشانند که باید به آنان گفت: شما قدرت حزب الله را دیدید و من تلاش میکنم آن را کنترل کنم تا اتفاقی نیفتد.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه به همه کسانی که دستشان به امور می رسد عرض میکنم، مردم ما بر سر مسائل اساسی شوخی ندارند تأکید کرد: کسی با برگزاری جلسه فکر، تحلیل اندیشه و بحث سیاسی مشکل ندارد ولی ساختار شکنی را هرگز بر نمی تابیم.

وی خاطر نشان کرد: رئیس دانشگاه کشاورزی در پاسخ به ما گفت، تمام مسئولیت این کار را بر عهده می‌گیرند و اکنون باید پاسخگو باشند، هرچند به دوستان گفته بودیم این حرف (مسئولیت تمام‌کار را بر عهده می‌گیرم) خیال خامی بیش نیست.

پاسخ دهید

چهار × یک =